Monika Lewczuk

Opis
Monika Lewczuk w 2014 roku wzięła udział w 5. edycji programu The Voice of Poland, kwalifikując się do drużyny Marka Piekarczyka. Po programie nawiązała współpracę z wytwórnią Universal Music Polska.

W lipcu 2015 został wydany jej debiutancki singel #Tam tam, który wokalistka napisała i skomponowała we współpracy z Sarsą oraz Rafałem Malickim. Utwór podbił radiowe listy przebojów i zajął m.in. 1. miejsce na Liście Przebojów w Radiu Zet. Kompozycja uzyskała status Złotej Płyty. 11 września ukazał się jej minialbum #Być tam.

W listopadzie premierę miał drugi singel wokalistki „Zabiorę cię stąd”, który stworzyła wspólnie z Jackiem Szymkiewiczem i Rafałem Malickim. Utwór uplasował się w pierwszej 20stce zestawienia AirPlay.

17 czerwca 2016 do sprzedaży trafił debiutancki, studyjny album Moniki, zatytułowany #1. Razem z Moniką album współtworzyli: Rafał Malicki, Sarsa, Jacek Szymkiewicz, Jakub Birecki i Dominika Barabas. Pochodzące z niego singiel „Ty i Ja”, uplasował się na 3. miejscu listy AirPlay czyli najczęściej granych piosenek we wszystkich rozgłośniach radiowych. Ilości wyświetleń utworów w serwisie YouTube plasują Monikę w czołówce polskich Wokalistek pop.